Tesla Model S 75
Tesla Model S 75 egenskaber
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | / |
| Airbags | 8 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 2.107 kg |
| Længde | 498 cm |
| Bredde | 196 cm |
| Højde | 145 cm |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Sidst synet | 7 okt 2023 |
| Lasteevne | 483 kg |
| Batteristørrelse | 75,0 kWh |
Beskrivelse
rækkevide 480km iflg fabrik,, digitalt cockpit, kørecomputer, læderindtræk, el indst. førersæde, splitbagsæde, alufælge, glastag, el-sidespejle m/varme, led kørelys, fuldaut. klima, fartpilot, nøglefri adgang, sædevarme, 4x el-ruder, luftundervogn, håndfrit til mobil, apple carplay, bakkamera, isofix, airbag,leveres nysynet
finanseringsforeslag
37,960kr udbetaling
2797kr pr mnd
72 mnd løbetid
finansieringsforeslag 2
0kr udbetaling
3656kr pr mnd
72 mnd løbetid
kan købes uden finansiering
-
189.800 kr.
-
Kilometer212.000
-
El49,3 km/l
-
1. reg11/2017
-
Modelår2017
-
Grøn afgift520 kr. pr. 6 måneder
Autogården Sørby
Vollerupvej 1
4200 Slagelse
CVR : 28628544
51 22 88 86
vaerksted@autogaardensorby.dk
Vollerupvej 1
4200 Slagelse
CVR : 28628544
51 22 88 86
vaerksted@autogaardensorby.dk
Del på Facebook