Tesla Model 3 Standard Range+ RWD
Tesla Model 3 Standard Range+ RWD egenskaber
| Type | Sedan |
| Døre | 4 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 306 / 225 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 1.684 kg |
| Længde | 469 cm |
| Bredde | 185 cm |
| Højde | 144 cm |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Max påhæng | 910 kg |
| Sidst synet | 16 dec 2024 |
| Moment | 350 nm |
| Lasteevne | 376 kg |
| Batteristørrelse | 50,0 kWh |
Beskrivelse
ENGROS UDEN GARANTI med garanti 129800kr
rækkevide 409km opgivet af producent
, digitalt cockpit, kunstlæderindtræk, el indst. førersæde, mørk loftbeklædning, alufælge, glastag, led kørelys, nøglefri tænding, nøglefri adgang, fartpilot, el-ruder, håndfrit til mobil, navigation, airbag, bakkamera, vognbaneassistent, esp, isofix, træk
financieringsforeslag
22,560kr udbetaling
1564kr pr mnd
84 mnd løbetid
kan købes uden finansiering
-
112.800 kr.
-
Kilometer171.000
-
El74,1 km/l
-
1. reg08/2019
-
Modelår2019
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Autogården Sørby
Vollerupvej 1
4200 Slagelse
CVR : 28628544
51 22 88 86
vaerksted@autogaardensorby.dk
Vollerupvej 1
4200 Slagelse
CVR : 28628544
51 22 88 86
vaerksted@autogaardensorby.dk
Del på Facebook