Peugeot 208 e-HDi 92 Active
Peugeot 208 e-HDi 92 Active egenskaber
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 92 / 68 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.265 kg |
| Længde | 396 cm |
| Bredde | 174 cm |
| Højde | 146 cm |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Max påhæng | 680 kg |
| Sidst synet | 12 sep 2025 |
| Moment | 230 nm |
| Lasteevne | 360 kg |
Beskrivelse
RING INDEN DU KOMMER BILEN BRUGES PÅ VÆRKSTEDET
aircondition, fartpilot, fjernb. centrallås, el-ruder, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, airbag, isofix, esp, el-sidespejle m/varme
finansieringsforeslag
0kr udbetaling
579kr pr mnd
120 mnd løbetid
spørg for andre finansierings løsninger
kan købes uden finansiering
-
45.800 kr.
-
Kilometer226.000
-
Diesel30,3 km/l
-
1. reg10/2014
-
Modelår2014
-
Grøn afgift520 kr. pr. 6 måneder
Autogården Sørby
Vollerupvej 1
4200 Slagelse
CVR : 28628544
51 22 88 86
vaerksted@autogaardensorby.dk
Vollerupvej 1
4200 Slagelse
CVR : 28628544
51 22 88 86
vaerksted@autogaardensorby.dk
Del på Facebook