Dacia Sandero 16V Ambiance
Dacia Sandero 16V Ambiance egenskaber
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 75 / 55 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.200 |
| Airbags | 4 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.016 kg |
| Længde | 406 cm |
| Bredde | 156 cm |
| Højde | 162 cm |
| Tophastighed | 162 km/t |
| Max påhæng | 1.100 kg |
| Sidst synet | 19 dec 2024 |
| Moment | 107 nm |
| Lasteevne | 484 kg |
Beskrivelse
Her får du en super pålidelig bil i rigtig god stand og til små penge
lev. nysynet.
Ring/SMS for prøvetur til Benny på Telf. 40172155/58264155
Bilen er nysynet
Alle service overholdt
Aircondition
Tågeforlygter
Aft. Træk
3 mdrs. reklamationsret
Gratis vejhjælp kan tilbydes
Serviceaftale kan tilbydes fra 430 kr. pr. mdr.
Familiefirma gennem 47 år
tågelygter, aftageligt træk, aircondition, fjernb. centrallås, el-ruder, cd/radio, isofix, 4 airbags, esp, antispin.
Familiefirma fra 1978 med 4,7 i score på Trustpilot fra vores glade og tillidsfulde kunder. Forbehold for skrive/taste fejl i annoncen.
Vi har nr. pladerne på lager så kører hjem i bilen i dag
-
34.900 kr.
-
Kilometer130.000
-
Benzin17,2 km/l
-
1. reg09/2013
-
Modelår2013
-
Grøn afgift1.290 kr. pr. 6 måneder
Frilund Biler ApS
Industri Vest 2
4293 Dianalund
CVR : 41000724
58264155
25662020
tb@frilundbiler.dk
Industri Vest 2
4293 Dianalund
CVR : 41000724
58264155
25662020
tb@frilundbiler.dk
Del på Facebook