Audi Q4 e-tron Attitude
| Farve | Hvid |
| Døre | 5 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 204 / 150 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | El |
| Trækhjul | Bag |
| Vægt | 2.125 kg |
| Længde | 459 cm |
| Bredde | 187 cm |
| Højde | 163 cm |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Max påhæng | 1.000 kg |
| Moment | 310 nm |
| Lasteevne | 515 kg |
| Batteristørrelse | 77,0 kWh |
Audi Q4 40 Attitude er en fuldelektrisk SUV med 204 hk, rækkevidde op til ca. 509 km (WLTP) og baghjulstræk. Den er udstyret med komfortudstyr som adaptiv fartpilot, 3-zoners klima, LED-lygter, navigation og Apple CarPlay/Android Auto. Batteriet er på 77 kWh, og bilen kører 0-100 km/t på omkring 8,5 sek. Bagagerum: ca. 520 liter. Trækkapacitet: op til 1.000 kg. Af udstyr på denne model kan nævnes:
Kørecomputer, akustik glas på forruder, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, sportssæder, el indst. forsæder, førersæde med memory, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, matrix led forlygter, led baglygter, dynamisk blinklys i bag, tagræling, områdebelysning, varme i rat, 3 zone klima, varmepumpe, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, headup display, type-2 ladekabel, nødlader, app integration, SONOS Premium Soundsystem, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, internet, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, førerovervågning med advarsel, skiltegenkendelse, intelligent hastighedsassistent, isofix, lygtevasker, automatisk lys, fjernlysassistent, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, auto hold, automatisk nødassistent.
Kontakt Thomas Berg på tlf. 25662020 eller på mail: tb@frilundbiler.dk for yderligere info om denne fine Audi Q4.
Denne bil kan blive din for kun 3.799, - kr./md.. med 0, - kr i udbetaling.
På denne bil kan du tegne garantiforsikring på op til 36 mdr.
Alle vores brugte el-biler hos Frilund Biler leveres med en uafhængig batteritest ( SOH ), så du får fuld indsigt i batteriets tilstand - før du skriver under hos os.
Kør hjem i bilen vi har nr. plader på lager.
Husk vi tager gerne din bil i bytte.
Familiefirma fra 1978 med 4,7 i score på Trustpilot fra vores glade og tillidsfulde kunder. Forbehold for skrive/taste fejl i annoncen.
-
254.900 kr.
-
Kilometer72.000
-
1. reg03/2022
-
Modelår2022
Industri Vest 2
4293 Dianalund
CVR : 41000724
58264155
25662020
tb@frilundbiler.dk