Audi A3 TFSi 150 Ambition Sportback
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 150 / 110 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.400 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.300 kg |
| Længde | 431 cm |
| Bredde | 179 cm |
| Højde | 142 cm |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Max påhæng | 1.500 kg |
| Sidst synet | 2 mar 2026 |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 465 kg |
AUDI A3 i den flotte farve Ibisweiss. kørecomputer, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 17" alufælge ORIGINAL AUDI, el-sidespejle m/varme, tågelygter, xenonlys, led kørelys, led baglygter, træk, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, dæktryksmåler, isofix, lygtevasker, automatisk lys, db. airbags.
Kør foråret i møde med 💯 køreglæde. -----------Vi anbefaler, at du 📞 booker en tid for at undgå ventetid. Bestillinger foregår via vores hjemmeside www.gbiler.dk eller på gbiler@gbiler.dk / 58268020. Vi glæder os til at se dig! •
-
116.828 kr.
-
Kilometer191.000
-
Benzin20,8 km/l
-
1. reg03/2016
-
Modelår2016
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder