Audi A3 TFSi 122 Ambiente Sportback S-tr.
| Farve | Sølv |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 7 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 122 / 90 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.400 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.300 kg |
| Længde | 431 cm |
| Bredde | 179 cm |
| Højde | 143 cm |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 23 nov 2025 |
| Moment | 200 nm |
| Lasteevne | 485 kg |
AUDI A3 i den flotte farve Ice Silver Metallic. , kørecomputer, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, 16" alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, xenonlys, led kørelys, led baglygter, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, parkeringssensor (bag), isofix, lygtevasker, automatisk lys, airbag.
Kør foråret i møde med køreglæde. -----------Vi anbefaler, at du booker en tid for at undgå ventetid. Bestillinger foregår via vores hjemmeside www.gbiler.dk eller på gbiler@gbiler.dk / 58268020. Vi glæder os til at se dig! •
-
98.828 kr.
-
Kilometer169.000
-
Benzin20 km/l
-
1. reg02/2013
-
Modelår2013
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder